Ksenon Premium – IPL

Ksenon premium – IPL

Intenzívne pulzné svetlo na trvalú epiláciu a 3D fotoomladenie

Najnovšia generácia technológie IPL intenzívneho pulzného svetla s jedinečným a vykonným systémom chladenia,umožnuje bezbolestnú,rýchlu a trvalú epiláciu, pigmentových škvŕn,striíakorekciu jaziev.

Ksenon premium IPL – Intenzívne pulzné svetlo je moderná a učinná technológia, ktorá využíva blahodarného pôsobenia určitého svetelného žiarenia na kožu. Zákrok je bezbolestnýa vysoko účinný, pri ktorom nedochádza k porušeniu kože. Výsledky sa dostavujú veľmi skoro a sú dlhodobé.Intenzívny svetelný pulz vysiela lúč so špecifickou vlnovou dĺžkou. Ten sa dostáva do kože a prednostne sa absorbuje v tkanive obsahujúce farbivo napr. melanín. Dôjde ku zmene svetelnej energie na teplo, ktoré vytvorí požadovaný efekt – fototermický efekt, teda ku kratkodobému prehriatiu cieľového tkaniva v mieste kde sa nachádza vlasový folikul, poigmentová škvrna, vrásky atď.

Ksenon premium IPL generuje záblesk svetla s veľkou intenzitou,ktoré preniká kožou a prednostne sa zachytáva v pigmente kože a cibuľkách chĺpkov. Účinkom tzv. fototermolýzy dôjde k prehriatiu tkaniva obsahujúce pigment a zničenie vlasového folikulu, alebo odstránenie nežiaducej pigmentácie.

Fotoepilácia (trvalé odstranenie ochlpenia)

Pri fototermickom efekte dochádza k zničeniu folikulu chĺpku a zamedzeniu jeho ďalšieho rastu a to tak, že sú chĺpky ožiarené iba zlomkom sekundy. Energia svetla je absorbovaná pigmentom vo vlase. Pigment sa zahreje a prenesie teplo do koreňa vlasu a spáli ho. Keď teplota v koreni vlasu dosiahne 70 stupňov, folikul, ktorý ho vyživuje je spálený a na tom istom mieste nemôže už žiadny vlas vyrásť. Energia vychádza z xenónového svetla. Pre dobrý výsledok sa odporúča najmenej  5-8 ošetrení. Prestávka medzi ošetreniami je 4 týždne. To je potrebné preto, aby boli zničené vlasy vo všetkých fázach rastu. Na urýchlenie efektu trvalej epilácie doporučujeme po 10-14 dňoch pred a po epilácii IPL, vykonávať depiláciu voskomna zabezpečenie anagénu, čo najväčšieho počtu vlasov.

 • touto metódou je možné odstrániť akýkoľvek typ chĺpku, od čiernych až po blond
 • ošetrenie sa prevádza na oholených partiách (chĺpky pred ošetrením nemusia byť vyrastené), takže klient/-ka je vždy upravený/-á.
 • prevádza sa celoročne, v lete – pred a po ošetrení je potrebné nevystavovať sa 5 dní priamemu svetelnému žiareniu (ani v soláriu)
 • vzhľadom k trvalým výsledkom je cenovo výhodná už žiadne žiletky  – vosk – ani bolesť
Fotorejuvenizácia (3D fotoomladenie pleti)
Vysielaný lúč sa dostáva do kože a vytvára optimálne podmienky na podporu novej tvorby kolagénu v hĺbke dermy. Princíp spočíva v prehriatí kolagénových a elastických vláken v podkoží. IPL teplo urychľuje proces obnovy buniek, fibroblasty (väzinove bunky zodpovedné za tvorbu kolagénu, elastínu, retoculínu) sú teplom ernomne stimulované k činnosti. Tým sa navodí tvorba nového kolagénu a elastínových vláken v podkoží. Predchádza zjazveniu kolagénu a vytvorením nového kolagénu obnoví stratený objem pokožky. Stiahne zápalové procesy a urýchli hojenie rán. Zároveň dôjde k vypnutiu pleti, znovuzískaniu objemu, spevneniu pokožky, zlepšeniu tonusu, elasticity a textúry pleti.


Pred ošetrením IPL

Pred fotoepiláciou IPL svetlom sa odporúča aspoň 6 týždňov vyhnúť opaľovaniu na slnku alebo v soláriu, nepoužívajte samoopaľovacie krémy. Doba ošetrenia trvá 15-30 minút podľa veľkosti ošetrovanej oblasti. Zákrok je rýchly, jednoduchý a prakticky bezbolestný (len ľahké štipnutie a teplo v okamihu záblesku). Pri zákroku sú oči chránené špeciálnymi okuliarmi. Počet aplikácií býva individuálny, pri fotoomladení väčšinou vŠak stačí 4-5 terapií po 2 týždňoch a pri fotoepilácií 5-8 ošetrení po 4 týždňoch. Ošetrenie sa môže vykonávať celoročne, v letných mesiacoch je potrebné na ošetrovanú pokožku naniesť vysoký ochranný slnečny faktor SD 30 – 50, kvôli možnosti vzniku nežiadúcich pigmentových škvŕn.

Ošetrenie IPL

Fotoepilácia – epilované miesto sa odlíči mliekom a tonikom a v prípade potreby ešte oholí. Prevedie sa epilácia danej lokality. Následne sa nanesie skľudňujúci  prípravok. Fotorejuvenizácia – ošetrené miesto sa odlíči pleťovým mliekoma tonikom. Prevedie sa fotorejuvenizácia danej partie. Následne sa nanesie Bioline – Hydratačné sérum a Superhydratačná maska Vintage ´79 s kyselinou hyaluronovou,morskými riasami a sacharidmi na hĺbkovú hydratáciu a výživu pleti, ktoré urýchlia regeneračný a omladzujúci proces v pleti.Na záver aplikujeme Hydratačný krém s kyselinou hyaluronovou.

Po ošetrení

Odporúča sa vyhýbať opaľovaniu podobu 8 týždňov, aby nedošlo k nežiaducej hyperpigmentácii. Pri fotorejuvenizácii dbajte nato, aby ste aspoň týždeň po ošetrení pili dostatočné množstvo tekutín a doporučujeme aplikovať Bio Active Kyselinu hyaluronovú, či Synergiu Hydra alebo Synergiu Lifting podľa typu a stavu pleti ráno a večer.

Ošetrenie Fotoepiláciou IPL sa doporučuje:

 • na odstránenie chĺpkov tváre, krku, podpazušia, rúk, poprsia, brucha,bikín, stehien, lýtok.
Ošetrenie 3D Fotoomladenie sa doporučuje:
 • hĺbkové 3D fotoomladenie pleti tváre, krku a dekoltu, fotorejuvenizáciu pleti
 • pri hyperpigmentácií tváre, krku, dekoltu, rúk
 • pri problémoch s praskaním cievok (kuperóza krvných kapilár)
 • ošetrenie akné
 • ošetrenie strií a korekciu jaziev

Ošetrenie IPL sa nedoporúča v prípade:

 • tehotenstva
 • epilepsie
 • poruchy zrážanlivosti krvi
 • dermatitídy
 • oparu
 • intenzívneho
 • užívania kortikosteroidov
 • užívania fotosenzibilačných liekov
 • extrémne tmavej alebo opálenej pokožky
 • mykóz