Manikúra a pedikúra

Mokrá pedikúra:

Chodidla patria počas dňa k najviac zaťažovaným častiam tela a navyše sú viac ako 12 hodín uzavreté v topánkach. Preto by sme rozhodne nemali na ne zabúdať, mali by sme im byť vďační a dodať im novú energiu!

Mokrá pedikúra je metóda používaná už desiatky rokov. Celá procedúra sa začína voňavým kúpeľom nôh v kúpeli so zmäkčujúcimi prísadami, dôjde k zmäkčeniu otlakov a mozoľov a uvoľneniu nečistôt z nechtových lôžok. Potom pedikérka nohy dôkladne osuší a začne s odstraňovaním prebytočnej kože a otlakov. Nasleduje úprava nechtov – zastrihnutie, opilovanie, zmäkčenie kožtičiek a lakovanie.

Na záver vám pedikérka nohy vyhladí, ošetrí špeciálnym krémom či olejom a vykoná kratšiu masáž. Mokrú pedikúru odporúčame ľuďom so zdravými nohami, hrubou, zatvrdnutou kožou, otlakmi, kurími okami, mozoľmi. V štúdiu Beauty je poradenstvo a odporúčanie v starostlivosti o nohy samozrejmosťou. Ošetrenie trvá cca 50 až 60 minút. Pedikúra sa neodporúča a nevykonáva pri chorých nohách, plesniach, bradaviciach a podobne.

Mokrá pedikúra vám nezaručí len pekný vzhľad chodidiel, ale je zároveň prevenciou vzniku opuchov, kurích ôk, mozoľov a v neposlednom rade predchádza vzniku rôznych druhov mykóz. Navštívte aj vy prestížne Beauty Studio Lotos a už viac nemusíte svoje chodidlá schovávať!

Mokrá manikúra:

Takmer každá žena si touto cestou upravuje nechty doma alebo si ich nechá ošetriť od manikérky. Ide o jednoduchý spôsob ako udržať nechty zdravé a krásne. Takáto manikúra prebieha pomerne jednoducho.

Manikúra-postup:

Najprv sa nanesie dezinfekcia, ktorú si rozotrieme na ruky a nechty. Ďalej použijeme zmäkčovač kožičky, ktorý kožičku zmäkčí a následne použijeme   tzv. pusher (zatláčač kožičky), ktorým zatlačíme kožičku opatrne, aby sme nepoškodili nechtové lôžko a neporezali zákazníčku. Voľakedy sa kožička odstihávala, dnes sa len zatlačuje, príp. sa odstrihne len nadbytočná časť po zatlačení.

Ďalej nechty opílime do požadovaného tvaru. Najčastejšie sa nechty pílnikujú do oblého tvaru, ktorý kopíruje koniec prstu. Niektoré ženy však dávajú prednosť rovnému zapilovaniu nechtov, tzn. že necht uprostred zapílime tak, aby nebol vôbec zaoblený. Vyskúšať môžeme oba spôsoby a zvolíme si ten, ktorý nám najviac vyhovuje. Po zapílovaní nechtov nanesieme olejček, ktorý jemnými krúživými pohybmi vmasírujeme do nechtovej kožičky, dáme krém a rozotrieme. Nanesením krému je manikúra hotová.

Celá procedúra trvá približne 20 minút.